Vytisknout

Festival Jiřího Šlitra - 5. ročník

21. 5. 2022 

swingovy-festival-2016Hudební festival nejen swingové hudby v zámecké jízdárně. 


Festival Jiřího Šlitra je pro letošní rok zrušený.

Celý program přesouváme na 21. 5. 2022.

Děkujeme za pochopení!23. května 2020 od 17 hodin se v zámecké jízdárně představí:

 • THE DIXIELAND MESSENGERS PRAHA
 • MUSICA BALKANIKA
 • 6NACHODNÍKU
 • MEZCLA CUBANA
 • BUG BAND JIŘÍHO PAVLÍKA
 
plakat swing 2019


PROGRAM 2018

plakat 1 2018

Swingový festival Jiřího Šlitra - 2. ročník
28. - 29. 4. 2017
Fotogalerie 2017

Foto: Multifoto Rychnov nad Kněžnou


PROGRAM 2017:sfjs divadlo 

Fotogalerie 2016

plakat 2016 finalJaké bylo XXII. Šlitrovo jaro ?

Zcela zaplněný sál tleskal v pátek 24. dubna vtipné komedii Jiřího Suchého Rytíři z Blaníku a krasavice Lída, kterou divadlo Semafor zahájilo XXII. ročník Šlitrova jara. Tečku za pátečním večerem udělali Fred Astaire a Ginger Rogersová ve filmové projekcí Pánů v cylindru.
Sobota patřila swingu. Předehrou bylo vystoupení vokálního souboru z Mladé Boleslavi Každý den starší, výbornou premiéru měl ColorBand rychnovské ZUŠ, týnišťskou ZUŠ reprezentovaly veleúspěšně Black Buřiňos, objevem bylo vokání trio Přelet M.S. z Plzně a závěrečný koncert J.H. Big Bandu Hradec Králové pod taktovkou hudebního matadora Jiřího Hasala sobotní setkání se swingem ukončil. Skvělým doplňkem byly filmové projekce Žluté ponorky a Cabaretu.
Objevem byly další dosud neznámé kresby a dva nedělní filmové muzikály Vlasy a Evita. Domácí i „přespolní" návštěvníci byli na výsost spokojeni, a to byla pro pořadatele ta nejvězší odměna.


Program XXII. ročníku ke stažení (*.pdf)

Pro účastníky semináře je připraveno:

 • sborník Šlitrova jara
 • filmová překvapení a ještě něco navíc
 • Rytíři z Blaníku a krasavice Lída  v provedení divadla SEMAFOR
 • vystoupení vokálního souboru KAŽDÝ DEN STARŠÍ Mladá Boleslav
 • vystoupení tanečního orchestru COLOR BAND Rychnov nad Kněžnou
 • vystoupení BLACK BUŘIŇOS z Týniště nad Orlicí
 • vystoupení vokálního tria PŘELET M. S. z Plzně
 • vystoupení JH BIG BAND Hradec Králové
 • ...a hlavně dobrá nálada

Ubytování a stravování je tradičně zajištěno. Účastnický poplatek 350 Kč včetně vstupenek na divadelní představení, koncerty a filmové projekce bude vybírán u prezence.

Přihlášky zasílejte nejpozději do 17. dubna 2015 na adresu:
Filmový klub - kino
poštovní schránka 18
516 01 Rychnov nad Kněžnou

e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Odesláním přihlášky se stáváte účastníky XXII. Šlitrova jara, proto si její přijetí ve vlastním zájmu individuálně ověřte na t. č. 603 810 775, nebo na výše uvedené e-mailové adrese.

 

Fotogalerie 2015Malé zamyšlení po XXI. Šlitrově jaru

Troufám si tvrdit, že každému, kdo navštívil Rychnov nad Kněžnou aspoň dvakrát, natož víckrát, přirostlo toto město k srdci. My, co sem spolu často jezdíme, to tak určitě cítíme. A jako by nestačila sličnost a úhlednost města, každý si odtud může odvézt i velké kulturní zážitky. Hostují tu divadelní soubory z Čech i Moravy, hudební i filmové programy naplňují rychnovské sály, i když to je asi v jiných městech více nebo méně také. Rychnov nad Kněžnou ale láká už hezkou řádkou let nabídkou pravidelných specifických programů, jako je Šlitrovo jaro, Poláčkovo léto, podzimní Filmový smích nebo Rychnovská osmička. Nechci tu jen pět oslavné ódy na pořadatele toho všeho dění, i když jim samozřejmě fandíme a chválíme je. K zamyšlení je asi hlavně fenomén opakovaného zájmu o ty jmenované programy.

Šlitrovo jaro bylo letos už po jedenadvacáté. Nebyla jsem sice úplně na všech (hlavně těch prvních) a neumím ani spočítat, kolikrát to bylo, ale myslím, že jich není moc, které jsem vynechala. Ale copak já, nejde jen o mě, stejně jsou na tom evidentně i desítky dalších účastníků, se kterými se tam rok co rok potkáváme. Tuším, že někteří absolvovali úplně všechny ročníky. A stejné to je i s Poláčkovým létem a Filmovým smíchem.

Je to samozřejmě hlavně zájem o nabízené kulturní pochoutky, ale podle mého je to v neposlední řadě určitě také skutečnost, že se tam cítíme hodně dobře. Jednak je to očekávání, že se setkáme s lidmi stejné kulturní krevní skupiny, že se zase uvidíme s těmi, jejichž tváře se po těch letech staly už důvěrně známými a také s těmi, které jsme díky této příležitosti zařadili mezi své osobní přátele.

A když se k tomu připočítá i nádherná atmosféra, kterou dovede pan doktor Tydlitát s Martinem Šedou navodit, je to ten vzácný impuls k tomu, abychom se sem znovu a znovu vraceli. (Vzpomeňte třeba jen na hlas zvonku, kterým pan dr. Tydlitát svolává diskusní přestávkové kroužky před každým zahájením dalšího bloku denního kulturního maratónu. Těšíme se na něj celé měsíce!) A další, co nás určitě přitahuje, je zvědavost na program samotný (já osobně jsem vždycky natěšená nejvíc na filmy, u nichž podle mého vidění kvalita výběru přidala na grádech), takže odjíždíme i s doslova povzneseným duchem. Třeba loňský Šumař na střeše nebo letošní málo známé „Asterovky“, které kromě zážitku z mistrovského tanečního umění Freda Astaira navíc rozvibrovaly i naše bránice.

Zkrátka, my, co spolu jezdíme do Rychnova, už se moc těšíme na léto i na podzim, až nás zase zavolá zvonek pana doktora a my budeme moci pozdravit těch pět kluků z knihy Karla Poláčka.

Děkujeme za jeho cinkání!

Eva Gutová, ředitelka pražské sekce Werichovců

Fotogalerie


Copyright © 2021 Kultura Rychnov nad Kněžnou, s.r.o.. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.
Joomla 2.5 Templates designed by Web Hosting Reviews