Blues, rock, soul podvečer s ... Zlatka Bartošková (CZ)

Vytisknout

zlatka T14. prosince 2022 v 19 hod. 

Šansonový recitál.
Místo konání: Společenské centrum - KINO
Vstupné: 180 Kč

Předprodej od 5. 12. od 13 hodin.

 


Zlatka Barošková
 - zpěv
Petr Ožana - klavír
František Raba - kontrabas
Zuzana Grosmanová - housle

ZLATKA BARTOŠKOVÁ zpívá výhradně vlastní repertoár a píšou pro ni současní čeští textaři, básnící a skladatelé, jako například Ondřej Suchý, Jarmila Hannah Čermáková, Petr Ožana, nebo Jiří Toufar. Pěveckou kariéru začínala v orchestru Ladislava Bareše v Liberci a orchestru Československé televize s dirigentem Václavem Zahradníkem, spolupracovala s Ostravským rozhlasovým orchestrem a Armádním uměleckým souborem.

„Svým nezaměnitelným projevem je zřejmě jednou z nejosobitějších interpretek současného šansonu. Na kost prožitou interpretací a obrovskou energií rozeznívá prostory pražských i mimopražských klubů a publikum, které v jejích písních potkává své vlastní radosti i bolesti, dýchá s ní..."

Spisovatel a textař Ondřej Suchý, který spolupracoval na poslední desce Poklona uctivá a Zlatce věnoval píseň Bulvár Saint Michel, na svém webu píše: "Nepovažuji se za povolaného posuzovat CD, považuji se však za povolaného vyjádřit se coby autor k pěveckému projevu zpěvačky Zlatky a poděkovat ji za přednes mé písně hlubokou úklonou...".

V současnosti Zlatka každý měsíc nově koncertuje v Kavárně DD Dejvického divadla Praha. V Praze i mimo Prahu vystupuje s recitálem POKLONA UCTIVÁ za doprovodu pianisty Petra Ožany, houslistky Zuzany Grosmanové a kontrabasisty Františka Raby. V programu ŽIVOT JE ŠANSON, s podtitulem večer šansonů a povídání o životě a lásce k profesi, který uvádí v Kavárně DD, spojuje šansony s rozhovory s osobnostmi nejrůznějších profesí. Hosty například byli fotograf Robert Vano, jaderná fyzička Dana Drábová, neurochirurg Vladimír Beneš, režisérka Helena Třeštíková, výtvarnice Emma Srncová, psychiatr Cyril Höschl, spisovatel Jiří Padevět nebo farářka Martina Viktorie Kopecká. V sále restaurace Bowling U Stromečku na pražské Zbraslavi uvádí pravidelné komorní hudební večery, ve kterých představuje nejen svoji tvorbu, ale nabízí publiku širokou paletu hudebních žánrů a stylů.

CD: 2012 Blues poslední naděje, 2013 Živá, 2014 Dáma s cigaretou, 2015 Bílej kavalír, 2017 Kuřárna v blázinci, 2019 Poklona uctivá

Aktuálně Zlatka připravuje nové, skoro bilanční CD. Je zúročením všeho jejího dosavadního muzikantského tvoření. Před časem si také postavila novou vyzrálou kapelu, doprovází ji klavírista a skladatel Petr Ožana, houslistka Zuzana Grosmanová a kontrabasista František Raba. Autorem hudby i textu všech písní nového CD je právě Petr Ožana. Pod názvem Než pozdravím anděla by mělo vyjít na začátku roku 2023.

www.zlatkabartoskova.cz

zlatka


Copyright © 2022 Kultura Rychnov nad Kněžnou, s.r.o.. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.
Joomla 2.5 Templates designed by Web Hosting Reviews