Jahodové duo

Vytisknout

jahodove duo T23. května 2019 v 19 hod. 

Koncert vážné hudby.
Vstupné: 120 Kč
Místo konání:
 Společenské centrum - kino
Předprodej od 6. 5. 2019 od 13 hodinPavla Jahodová
 – violoncello, Jiří Jahoda – housle

Vroucí smyčce, sladké melodie, radost, romantika, láska. Přesně takový je i koncertní program Jahodového dua, dvou výjimečných umělců, kteří neobvykle propojují horoucí housle s atraktivním violoncellem.

Jiří JAHODA
Vystudoval brněnskou konzervatoř u B. Kotmela a JAMU v Brně v houslové třídě prof. A. Sýkory. V roce 1994 byl jedním ze zakládajících členů Pražské komorní filharmonie s šéfdirigentem Jiřím Bělohlávkem. V letech 1995 až 2001 zastával funkci vedoucího skupiny II. houslí ve Státní filharmonii Brno a do roku 2006 byl koncertním mistrem orchestru Městského divadla Brno.
Mezi jeho umělecké partnery patří špičkoví dirigenti, hudebníci a herci, například dirigenti Sir Charles Mackerras, Jiří Bělohlávek, hudebníci Jiří Stivín, Václav Hudeček, Dagmar Pecková či herci Radovan Lukavský, Alfréd Strejček a mnozí další.
Pro jeho veřejné vystupování je typická vřelost v hudebním projevu a vytříbená a vtipná komunikace s publikem.

Pavla JAHODOVÁ
Absolventka Konzervatoře a JAMU v Brně, bývalá stipendistka Rotary Clubu a německé akademické stipendijní služby DAAD. Podílela se na mnoha významných hudebních projektech doma i v zahraničí s Filharmonií Brno, Staatskapelle Weimar, Českým národním symfonickým orchestrem a dalšími. Je zakladatelkou smyčcového kvarteta Beladona Quartet a koncertuje jako sólistka.

V programu zazní klasické skladby od slavných skladatelů: J. S. Bach, A. Vivaldi, J. Haydn, L.van Beethoven, W. A. Mozart, A. Dvořák, F. Shopin, F. Schubert a další.
Nabízíme Vám výjimečný umělecký zážitek.Copyright © 2019 Kultura Rychnov nad Kněžnou, s.r.o.. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.
Joomla 2.5 Templates designed by Web Hosting Reviews